top of page

ARKADIUSZ KUBISIAK

Mijając cienie

Projekt „Mijając cienie” zrealizowany w ciągu 3 ostatnich lat poświęcony został w jednej z najstarszych dzielnic Radomia jaką jest Miasto Kazimierzowskie. Wystawa stanowi subiektywny opis przestrzeni miejskiej, w której człowiek jest głównym bohaterem, autor o projekcie mówi:
Po raz pierwszy zetknąłem się z radomską starówką latem 2011 roku. Sceny, które wówczas widziałem przypominały świat budzący się po wojnie. Ludzie remontują budynki, podpierają belkami ściany z trudem zdobywają pożywienie. Zrobiłem wówczas zaledwie kilka zdjęć lecz obrazy, które na nich były nieustannie do mnie powracały. Uświadomiłem sobie, że ten świat szybko znika. Jesienią 2012 roku wróciłem na starówkę, tym razem już z niezachwianą pewnością, że chcę opowiedzieć jej historię, póki jeszcze można to zrobić.
Arkadiusz Kubisiak cyklem czarno-białych zdjęć „Mijając cienie” zachwycił jury Konkursu Fotograficznego National Geographic, wywalczył Grand Prix oraz pierwsze miejsce w kategorii „fotoreportaż”. Arkadiusz Kubisak jest także laureatem prestiżowego konkursu BZ WBK PRESS PHOTO 2014, cykl “Mijając Cienie” został uhonorowany II miejscem w kategorii Fotoreportaż.

_DSC8098
_DSC8089
_DSC8031
_DSC8044
_DSC8029
_DSC8082
23
_DSC8077
_DSC8084
_DSC8032
bottom of page